fot. PAP/Leszek Szymański

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich będzie organem doradczym prezydenta A. Dudy

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. 20-osobowe gremium będzie zajmowało się doradzaniem prezydentowi w zakresie tej problematyki. Przewodniczącym rady został Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa. Zasiedli w niej też m.in. coroczni starostowie dożynek prezydenckich.

W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda wskazał, że zdecydował się na powołanie Rady, by podnieść pracę nad sprawami rolnictwa i obszarów wiejskich na jeszcze wyższy poziom.

Prezydent podkreślił, że obecnie rolnictwo to potężny i niezwykle ważny dział naszej gospodarki.

– Rolnictwo to ogromna część polskiego eksportu, to też bezpieczeństwo żywnościowe. (…) To jest nasza marka i nasza siła. Szczycę się tym, że wszędzie, gdzie tylko mogłem, starałem się promować polskie produkty rolne. W kolejnych pięciu latach realizacja polityki zagranicznej, również w aspekcie gospodarczym, z całą pewnością będzie dla mnie bardzo ważną gałęzią mojej działalności – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda akcentował też, że Rada ma stanowić kontynuację działalności rady funkcjonującej w czasie prezydenckiej kadencji Lecha Kaczyńskiego. Wówczas na jej czele również stał Jan Krzysztof Ardanowski.

RIRM

drukuj