fot. PAP/Jacek Turczyk

Drugi dzień wizyty prezydenta w Londynie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywa z wizytą w Londynie. Zarówno podczas kampanii wyborczej jak i za prezydentury Andrzej Duda znalazł czas, aby spotkać się z naszymi rodakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Zapewnił ich, że będzie robił wszystko, aby Polacy mogli wrócić do ojczyzny i godnie zarabiać, by móc utrzymać rodzinę.

Niestety, wizyta Andrzeja Dudy w Wielkiej Brytanii spowodowała nagonkę na głowę państwa polskiego. Media zarzucają prezydentowi, że nie zachęca Polaków do powrotu do Ojczyzny. Tymczasem Andrzej Duda mówił, że w obliczu niesprzyjającej sytuacji gospodarczej w Polsce, która od czasów rządów Platformy Obywatelskiej, cały czas ulega pogorszeniu, nie namawiałby Polaków do powrotu do ojczyzny.

Powiedziałem, że nie śmiem apelować o powrót, dlatego, że nie wyjechaliście dlatego, że chcieliście opuścić swoją ojczyznę. Wyjechaliście dlatego, że nie mieliście w naszym kraju warunków do tego, żeby się rozwijać, żeby znaleźć pracę, czy żeby znaleźć pracę taką, która jest w godny sposób płatna, żeby można było zrealizować swoje ambicje życiowe, swoje oczekiwania, czy po prostu zwyczajnie na godnym poziomie utrzymać rodzinę – powiedział prezydent Andrzej Duda

Dlatego prezydent zapewniał, że będzie robił wszystko, żeby Polacy mogli wrócić do Ojczyzny i żyć godnie, by móc za co utrzymać rodziny.

Będę czynił wszystko, jako prezydent RP, aby takie dobre zmiany w Polsce nastąpiły. Wierzę w to, że ich przeprowadzenie wspólnie z polskim rządem, wspólnie z parlamentem, poprzez ustawy, poprzez dobrą politykę gospodarczą, że takie uczynienie Polski krajem przyjaznym, krajem do którego można wracać, nie tylko, że się chce wracać, ale można wracać, bo jest do czego – mówił prezydent.

Niestety, obecnie problem ubóstwa dotyczy niemalże każdego regionu Polski, także Łomży, w której gościła dziś poseł Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera.

Dzisiaj trzeba tworzyć dla takich miast szanse. Każdy w Polsce ma mieć równe szanse rozwoju. Każdy w Polsce ma mieć takie same możliwości. A lokalne władze i mieszkańcy będą decydowali o tym, jak te szanse wykorzystają – zaznaczała w Łomży Beata Szydło.

Dlatego PiS, aby pomóc tym, którzy od wielu lat borykają się z bezrobociem i muszą wyjeżdżać za granicę, przygotowało „Narodowy Program Zatrudnienia”. Projekt, który ma na celu stworzenie możliwości rozwoju, szczególnie dla tych regionów w których jest bardzo duże bezrobocie i nie ma obecnie możliwości tworzenia miejsc pracy.

Program jest dedykowany do samorządów lokalnych i lokalnych przedsiębiorców, dedykowany do ludzi młodych. Chcemy, żeby młodzi ludzie znajdowali zatrudnienie również w tych miejscowościach. Żeby tutaj można było myśleć o rozwoju i o budowaniu przyszłości własnych rodzin –tłumaczyła poseł Beata Szydło.

Beata Szydło zapewniła, że jeżeli PiS zwycięży w jesiennych wyborach parlamentarnych „Narodowy Program Zatrudnienia” zostanie wdrożony zaraz po rozpoczęciu rządów.

 

 

TV Trwam News/ RIRM


drukuj