fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował rok akademicki na Politechnice Warszawskiej. Zabierając głos zauważył, że to jedna z najlepszych szkół technicznych w Europie Środkowej.

Prezydent przypomniał też, że tradycja obrony polskiej wolności trwała i rozwijała się przez dziesięciolecia w murach Politechniki Warszawskiej. Andrzej Duda wskazał, że uczelnia przynosi Polsce powody do dumy, i podsumował jej osiągnięcia.

– O renomie Politechniki Warszawskiej świadczy przede wszystkim niezmiernie wysoka liczba kandydatów ubiegających się o jej indeks, a jednocześnie uznanie ekspertów w dziedzinie edukacji akademickiej. W rankingu „Perspektyw” Politechnika Warszawska od lat zdobywa tytuł najlepszej polskiej uczelni technicznej, a także pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych w rankingu „Preferencje pracodawców”. Prawie 50 kierunków studiów, w tym studia zdalne i anglojęzyczne, nowoczesne centra badawcze, m.in. centrum zaawansowanych materiałów i technologii oraz centrum zarządzania innowacjami, transferem technologii, współpraca z blisko tysiącem uczelni zagranicznych, ponad 100 kół naukowych, organizacji i stowarzyszeń akademickich – akcentował prezydent.

Podczas inauguracji roku akademickiego na PW prezydent Andrzej Duda wręczył też odznaczenia państwowe pracownikom uczelni.

Wyróżnienia stanowią wyraz wdzięczności ze strony RP i obywateli za wkład w walkę o wolność i rozwój Polski.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj