fot. twitter.com/AndrzejDuda

Prezydent A. Duda rozpoczyna wizytę na Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda uda się dziś z trzydniową wizytą na Ukrainę. Prezydent weźmie udział w szczycie Platformy Krymskiej i obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy. Będzie to okazja do oficjalnego przekazania pomocy humanitarnej, jaką Polska przesłała wschodnim sąsiadom.

Podczas wizyty prezydenta na Ukrainie zaplanowano spotkanie Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Jednym z punktów rozmowy będzie kwestia gazociągu Nord Stream 2. Prezydent RP weźmie także udział w spotkaniu w ramach Platformy Krymskiej. Jest to projekt poświęcony problematyce okupowanego od 2014 r. półwyspu.

– Na Ukrainie prezydent weźmie udział w szczycie Platformy Krymskiej. W ten sposób podkreślamy niezgodę całego regionu na nielegalną rosyjską okupację Krymu. Spotkanie dwustronne z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim jest istotne, ponieważ po niemiecko-amerykańskim porozumieniu o de facto tolerowaniu działania ws. funkcjonowania Nord Stream 2 nastąpił deficyt bezpieczeństwa w całej części Europy. Polska i Ukraina w tej kwestii są jednomyślne i chcemy to podkreślić, utrzymać oraz jeszcze bardziej wzmocnić – powiedział Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Prezydent spotka się także z Polakami mieszkającymi na Ukrainie i przedstawicielami polskiego biznesu.

Podczas wizyty na Ukrainie nastąpi również oficjalne przekazanie sprzętu medycznego z Polski. Został on wysłany w ramach pomocy w walce z pandemią koronawirusa. W przyszłym tygodniu Andrzej Duda uda się też do Mołdawii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl