B. Szydło zaprezentowała dwie propozycje PiS-u dla pracowników

Kandydatka PiSu na premiera poseł Beata Szydło zaprezentowała dziś w Łomży dwie konkretne propozycje jej partii dla pracowników. Jedna z nich to Narodowy Program Zatrudnienia, który zakłada utworzenie 1 mln 200 tys. nowych miejsc pracy w Polsce. Druga propozycja zakłada minimalną stawkę godzinową za pracę w wysokości 12 zł.

Wiceprezes PiS-u powiedziała, że te propozycje są dedykowane dla miast takich jak Łomża, które kiedyś były miastami wojewódzkimi, a dziś borykają się z problemami związanymi z wysokim bezrobociem.

– Narodowy program zatrudnienia – gotowa ustawa, gotowe rozporządzenia. To projekt, który ma na celu stworzenie możliwości rozwoju szczególnie tych regionów, rejonów, miejscowości, w których jest bardzo duże bezrobocie, w których w tej chwili nie ma możliwości tworzenia nowych miejsc pracy. Jest dedykowany do samorządów lokalnych i lokalnych przedsiębiorców, do ludzi młodych. Chcemy żeby młodzi ludzie znajdowali zatrudnienie – również w tych miejscowościach; żeby można było myśleć o rozwoju i o budowaniu przyszłości własnych rodzin. Ten projekt – jako jeden z priorytetowych – wprowadzimy w życie, jeżeli Polacy na zaufają i będziemy tworzyć rząd, zaraz po rozpoczęciu naszych rządów – mówiła Beata Szydło.

Kandydatka PiS-u na premiera powiedziała, że projekt daje narzędzia, które są wykorzystywane  w wielu krajach europejskich, gdzie młodzi ludzie poszukują pracy.

Poseł Beata Szydło wskazała też na potrzebę wprowadzenia w życie drugiego  proponowanego przez PiS projektu dot. minimalnej stawki godzinowej za pracę 12 zł brutto.

– Bo praca, znalezienie miejsca pracy, posiadanie jej, to jest jedna kwestia. A drugą jest, żeby ta praca była godnie wynagradzana – żeby można było myśleć nie tylko o tym, że stać nas na utrzymanie rodziny, na myślenie o przyszłości, ale również na godną starość. Czyli, jeśli ktoś przez całe życie odprowadza składki emerytalne, a potem otrzymuje emeryturę, która nie pozwala utrzymać się miesięcznie, to ta sytuacja musi również ulec zmianie. I dlatego proponujemy takie, m.in., dwa priorytetowe rozwiązania – powiedziała kandydatka PiS-u na premiera.

PiS przedstawia szczegóły projektów, o których Beata Szydło mówiła na sobotniej konwencji programowej w Warszawie. W niedzielę partia zaprezentowała szczegóły projektów dot. rolnictwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl