fot. twitter.com/RycerzeKolumba

Warszawa: 21 października dzwon Głos Nienarodzonych zabrzmi w sanktuarium Jerzego Popiełuszki

Poświęcony przez papieża Franciszka dzwon Głos Nienarodzonych 21 października zabrzmi w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. „Jego dźwięk będzie wyrazem naszej zdecydowanej postawy w obronie życia” – powiedział wiceprezes Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Bogdan Romaniuk.

Fundacja poinformowała, że uruchomienie dzwonu w środę poprzedzi Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki o godz. 18.00, po której zaplanowane jest nabożeństwo różańcowe. Jego uczestnicy będą się modlić o prawną ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Bogdan Romaniuk podkreślił, że „symboliczne uderzenie w dzwon będzie wyrazem zdecydowanej postawy w obronie życia. Będzie także wezwaniem całej Polski do modlitwy w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego”.

Dzwon Głos Nienarodzonych powstał z inicjatywy Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie. Poświęcił go we wrześniu w Watykanie papież Franciszek.

Ważący niemal tonę dzwon powstał w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Na zewnętrznej ścianie u dołu ozdobiony jest ornamentem w kształcie łańcuchów kodów genetycznych ojca i matki. Między nimi umieszczona jest nazwa dzwonu, odlew USG dziecka poczętego i odlew tablic symbolizujących Dekalog. Są tam też umieszczone m.in. słowa piątego przykazania: „Nie zabijaj”.

22 października Trybunał Konstytucyjny ma się zająć wnioskiem grupy posłów, dotyczącym konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej, tj. w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek został złożony do TK w 2019 r. przez grupę posłów reprezentowanych przez Bartłomieja Wróblewskiego i Piotra Uścińskiego z PiS.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl