Obchody Święta Policji z udziałem prezydenta RP i szefa MSWiA

W Warszawie, z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, odbyły się centralne obchody Święta Policji. W południe na placu Piłsudskiego zostały wręczone nominacje generalskie oraz odznaczenia państwowe. Prezydent nadał promocje oficerskie, a szef MSWiA wręczył odznaczenia „Młody bohater” dzieciom, które uratowały komuś życie.

Szef państwa polskiego w swoim przemówieniu skierowanym do policjantów wskazywał, że mogą być dumni ze swojej służby tak, jak dumne jest polskie społeczeństwo.

– Dzięki państwa służbie dla Ojczyzny, Polska jest państwem bezpiecznym. Ogromnie za to z całego serca, w imieniu Rzeczypospolitej i wszystkich naszych rodaków, w tym dniu, kiedy obchodzimy święto polskiej Policji, chciałem podziękować państwu, funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, ale także i państwa rodzinom – powiedział Andrzej Duda.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński złożył podziękowanie i gratulacje funkcjonariuszom Policji.

Zapewnił też, że – gdy tylko pozwolą na to możliwości budżetowe – kolejne środki będą przeznaczane na modernizację.

– Tych środków nigdy nie jest za wiele. Na wszystkim możemy oszczędzać, ale na jednym nie należy oszczędzać, na bezpieczeństwie. Również waszym, polskich policjantów i policjantek, bo bezpieczny, dobrze wyposażony funkcjonariusz Policji, to bezpieczni obywatele, zarówno Polski, jak i tych, którzy chcą do naszego kraju przyjechać – podkreślił Joachim Brudziński.

Święto Policji przypada 24 lipca. Tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Obecnie w policji służy w ponad 100 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl