W Warszawie odbyła się manifestacja KOD-u

„Jedna Polska-Dość Podziałów” – pod takim hasłem w Warszawie odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. To pierwszy po wakacjach tak duży protest  organizowany przez tzw. KOD.

Na jednym z portali społecznościowych czytamy, że celem akcji było wsparcie Sędziów Sądów Powszechnych. W ocenie KOD-u dochodzi do łamania trójpodziały władzy.

Demonstracja miała być także wyrazem sprzeciwu wobec zmian w edukacji.

Poseł Marek Suski, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do nazwy manifestacji, zwrócił uwagę, że takie utopijne hasła głosili komuniści.

– Co to znaczy dość podziałów? Społeczeństwa są normalnie podzielone. W normalnej demokracji ludzie mogą mieć różne zdania. Zrównywanie wszystkich do jednego poziomu i mówienie, że ideałem jest to, że nie ma podziałów to ustrój typowy dla PRL, gdzie nie było podziałów i była jedyna słuszna partia, a to skończyło się dla nas bardzo źle. Wracanie do tych praktyk i twierdzenie, że oni zlikwidują podziały i wtedy będzie El Dorado jest po prostu głupotą – powiedział Marek Suski.

Uczestnicy demonstracji wyruszyli  sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha przez Aleje Ujazdowskie, Pl. Trzech Krzyży, Krakowskie Przedmieście przed scenę na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza. Tam planowane są przemówienia. Demonstracja zakończy się o godz. 19.00.

RIRM

drukuj