S. Karczewski: PiS może się jeszcze wycofać z ustawy metropolitarnej

Na razie nie wiadomo, jaki będzie los ustawy metropolitalnej, ale niewykluczone, że Prawo i Sprawiedliwość może się z niej wycofać – powiedział dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski odnosząc się do pytań dziennikarzy ws. konsultowanych obecnie przepisów.

Wcześniej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek powiedziała, że do końca tygodnia może zapaść decyzja ws. dalszego losu projektu. Stanie się to po analizie wyników konsultacji społecznych.

Dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski przypomniał, że protestująca przeciwko ustawie Platforma Obywatelska sama wcześniej proponowała podobne zmiany dotyczące Warszawy.

Przecież w programie Platformy Obywatelskiej była ustawa o zmianie ustroju Warszawy. Wszyscy widzieliśmy spot obecnego rzecznika PO, który planował stworzenie metropolii warszawskiej. Jestem przekonany, że Warszawa powinna być bardzo silnym miastem i powinna być miastem partnerskim dla największych stolic europejskich, szybciej się rozwijać oraz być większa i silniejsza – wskazał Stanisław Karczewski.

Pod koniec stycznia do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Zakłada on, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin.

Przeciwko projektowi ustawy ws. metropolii warszawskiej protestowali politycy opozycji, w tym Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. W niedzielę zakończyły się organizowane przez PiS konsultacje społeczne ws. projektowanych rozwiązań.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl