Będzie śledztwo ws. ustawy o rajach podatkowych

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. nieopublikowania w terminie ustawy o tzw. „rajach podatkowych”. Sprawa dotyczy podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych poprzez nieopublikowanie tekstu ustawy w Dzienniku Ustaw do końca września 2014 roku.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało ją dopiero 3 października, przez co istniały obawy, że nowe przepisy wejdą w życie z rocznym opóźnieniem. Według ekspertów, Skarb Państwa mógłby stracić przez to nawet 3,5 miliarda złotych.

Jak mówi poseł Wiesław Janczyk, członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych, śledztwo w tej sprawie to minimum przyzwoitości państwa wobec obywateli.

Myślę, że prokuratura tym swoim działaniem wykonuje taką rolę uzupełniającą. Spodziewałem się, że od ministra finansów, premiera dostaniemy wyczerpującą informację o tym, kto zaniechał swoich obowiązków. Taka informacja nie padła, została praca dla prokuratury. Myślę, typowo wizerunkowa sprawa po to, żeby ratować to, co się stało – zaznacza poseł Wiesław Janczak.

Po kontroli w Ministerstwie Finansów posadę stracił zastępca dyrektora departamentu podatków dochodowych. W Rządowym Centrum Legislacji upomnienie otrzymał szef departamentu dzienników urzędowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl