Kaczyński: Trzeba postawić na naukę!

Polska gospodarka musi rozwijać się szybciej niż obecnie; musi być innowacyjna – podkreślał prezes PiS-u Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Warszawie.

W stolicy, oprócz członków Prawa i Sprawiedliwości, na swoich konwencjach spotkali się także działacze PO i SLD – Lewica Razem. Każda z partii prezentowała program i hasło wyborcze, a także kandydatów. Podczas spotkań głos zabrali liderzy poszczególnych partii.

Jarosław Kaczyński powiedział m.in. o potrzebie szybszego rozwoju gospodarczego kraju. Ocenił, że zapowiadane 3 proc. to za mało. Polska gospodarka musi być innowacyjna, trzeba postawić na polską naukę – przekonywał prezes PiS.

– Obecne wydatki na polską naukę są bardzo niskie. Muszą być radykalnie zwiększone. Musi być stworzony mechanizm współpracy między nauką i gospodarką. Można tak powiedzieć: z pleców polskiej nauki musi być zrzucony ciężar tej  gigantycznej biurokracji. Mówię to na politechnice – sądzę, że tutaj będzie to dobrze zrozumiane. Tylko współpraca polskiej nauki z gospodarką pozwoli na to, żeby były innowacje i żeby były polskie innowacje – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

W swoim wystąpieniu prezes Jarosław Kaczyński ocenił też, że w expose premier Ewa Kopacz zapowiedziała „cud, polegający na tym, że w ciągu roku zrealizowane zostanie to wszystko, co nie zostało zrealizowane w ciągu siedmiu lat”. „Tych słów nie można brać poważnie” – stwierdził lider PiS.

– Mamy też i pierwsze działania. Pani Kopacz zdołała już zakopać jedną sprawę, mianowicie sprawę raportu o aferze taśmowej, poprzez panią Piotrowską, która „da sobie radę”. To są, można powiedzieć, pierwsze sygnały działalności tego rządu, które, jak sądzę, zapowiadają to, co będzie. I dlatego nie warto się nim zajmować, trzeba się zajmować przyszłością naszego kraju, przyszłością Polski – mówił prezes PiS.  

Premier Ewa Kopacz na konwencji PO przyznała, że PO w pewnym momencie oddaliła się od ludzi. Chcemy to naprawić – powiedziała.

SLD idzie do wyborów samorządowych z programem przywrócenia godności Polsce „za rogatkami wielkich miast”; czas skończyć z „Polską B” – mówił z kolei szef Sojuszu Leszek Miller.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl