J. Kaczyński: PiS jest gotowe przejąć władzę w Polsce

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na przejecie władzy w Polsce – powiedział prezes tej partii Jarosław Kaczyński w audycji „Rozmowy Niedokończone” w Radiu Maryja i TV Trwam.

Były premier zapowiedział, że w czerwcu PiS planuje przeprowadzenie konferencji, która ma pokazać, że partia jest przygotowana „w sposób personalny”.

Polityk pytany o to: czy poznamy wtedy nazwiska ministrów w przyszłym rządzie? Nawiązał do bardzo dobrze funkcjonującego w Anglii gabinetu cieni.

– Gabinet cieni przygotował Donald Tusk. Jeden minister z tego gabinetu znalazł się w rządzie rzeczywistym – miał być ministrem obrony, a został ministrem kultury. To dosyć duża odległość. Nie będziemy robić gabinetu cieni. Pokażemy za to zespoły ludzi, którzy mają być ministrami i wiceministrami. Nie będziemy pokazywać z góry, kto będzie ministrem (…). Pokażemy, że tacy ludzie są, że jesteśmy zdolni do tego, żeby obsadzić stanowiska w rządzie – nie tylko ministerialne, ale i wiceministerialne, ponieważ one są niesłychanie ważne – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński liczy na „bezwzględne” zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dodał, że nie ma nic przeciwko koalicji, ale ona nie może być celem samym w sobie. Jak przyznał, celem jest zmiana w Polsce.

„Rozmowy Niedokończone” w TV Trwam z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 


Pobierz

Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl