P. Jaki: Warszawa otrzymuje najwięcej europejskich środków od rządu PiS

„Najwięcej środków europejskich na inwestycje w Polsce otrzymuje od rządu Prawa i Sprawiedliwości Warszawa, zarządzana przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz” – w ten sposób kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy, Patryk Jaki, odpowiedział na słowa jego rywala w wyborach Rafała Trzaskowskiego.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej mówił o obawach dotyczących sprawiedliwego finasowania samorządów przez rząd PiS

Dziennikarze poprosili Patryka Jakiego o odniesienie się do słów Trzaskowskiego. Polityk Platformy zapomina, zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy, skąd pochodzi wiele środków na inwestycje w Warszawie.

– Najwięcej środków na inwestycje w Polsce otrzymuje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Powieka im nie zadrży, kiedy mówią o tym, że chcemy wyprowadzić Polskę z UE czy nie chcemy finansowania inwestycji. Gdybyśmy nie chcieli finansowania inwestycji, to warszawskie metro nie miałoby wsparcia – a ma, mimo że rządzi tu ktoś inny. Problem z PO często polega na tym, że oni często mówią o wartościach europejskich, natomiast w praktyce ich rządzenie wygląda inaczej. Standardem europejskości jest uczciwość, nie ma dzisiaj europejskości bez uczciwości. A z tym politycy PO mają problem, szczególnie w Warszawie – powiedział Patryk Jaki.

W ramach akcji „Metro Europa” kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, razem z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną, rozdawał ulotki wyborcze i rozmawiał z warszawiakami w pobliżu kilku stacji metra.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, ewentualna druga tura 4 listopada bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl