fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Sejm będzie obradować nad odwołaniem wicepremiera J. Kaczyńskiego

Sejm zajmie się dziś wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Koalicja Obywatelska jest tutaj wspierana przez Lewicę. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek uznała wniosek za żenujący.

Jarosław Kaczyński w nowym rządzie nadzoruje resorty: sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej. Jest wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Wniosek o jego odwołanie złożyła Koalicja Obywatelska.

– Kaczyński, jako wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo, doprowadził do tego, że wzrosła bardzo mocno agresja polskiej policji wobec demonstrujących – powiedział przewodniczący PO Borys Budka.

Koalicja Obywatelska listę zarzutów poszerza o „nieprzewidywalność, zniszczenie instytucji państwowych, pięć lat wyprowadzania Polski z UE oraz dzielenie i skłócanie Polaków”.

– Dziś Kaczyński jest odpowiedzialny za to bardzo złe stanowisko polskiego rządu, w którym próbuje się zawetować unijny budżet – dodał Borys Budka.

Wniosek Koalicji Obywatelskiej w sprawie odwołania Jarosława Kaczyńskiego wspierają politycy Lewicy. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek określiła wniosek jako żenujący. Zarzuciła opozycji, że już w trakcie powołania Jarosława Kaczyńskiego zapowiadała ona działania wymierzone w nowego wicepremiera.

– Nie chodzi o jego pracę w rządzie, ale o to, ażeby nareszcie móc przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu wystąpić, bo przeciwko posłowi nie bardzo było można – zwróciła uwagę Elżbieta Witek.

W ostatnich tygodniach, mimo odejścia z PiS Lecha Kołakowskiego, obóz władzy utrzymuje większość w Sejmie. Stąd scenariusz o odwołaniu Jarosława Kaczyńskiego wydaje się być nierealny.

– Myślę, że tutaj spotka się jasno z klarowną odpowiedzią ze strony Zjednoczonej Prawicy, że taki wniosek po prostu przepadnie – stwierdził poseł PiS Paweł Lisiecki.

Wnioskiem o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego Sejm zajmie się dziś o godz. 20.00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl