Działa policyjna infolinia dla warszawian w związku z wizytą D. Trumpa

Od godziny 7:00 pod numerem telefonu (22) 60 380 38 policjanci informują o utrudnieniach w ruchu w związku z wizytą w stolicy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Dziś D. Trump będzie gościem szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim, a o godzinie 13:00 na placu Krasińskich wygłosi przemówienie.

Dzwoniąc na policyjną infolinię, kierowcy mogą dowiedzieć się o ograniczeniach w parkowaniu, wyznaczonych dodatkowo parkingach oraz ewentualnych czasowych włączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych. Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez policjantów z wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Policja przygotowała także specjalne parkingi dla autokarów, które będą przywozić ludzi na wystąpienie prezydenta USA na placu Krasińskich.

Stołeczni policjanci zalecają trzy lokalizacje: plac Bankowy, skąd pasażerowie będą mogli przejść do bramek wejściowych mieszczących się przy ul. Długiej i ul. Miodowej; przy ul. Andersa (zatoka autobusowa pomiędzy ul. Nowolipie a pl. Bankowym na wysokości kina „Muranów”), skąd będzie można przejść do bramek wejściowych przy ul. Długiej i ul. Miodowej; przy ul. Anielewicza (na odcinku między ul. Zamenhofa a ul. Andersa), skąd będzie można przejść do bramki przy ul. Bonifraterskiej.

Policja przypomina, że bramki zostaną otwarte o godzinie 10:00, a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12:00. W związku z tym autokary w tych miejscach mogą wjeżdżać w godz. 9:00–11:30.

Donald Trump przyleciał do Polski w środę wieczorem. W czwartek prezydent USA będzie gościem szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim. O godzinie 13:00 wygłosi przemówienie na placu Krasińskich, a następnie pojedzie na lotnisko.

Szczegółowe informacje o ograniczeniach w ruch drogowym można znaleźć pod adresem: um.warszawa.pl oraz na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce: usembassy.gov.

Mapki ze spodziewanymi utrudnieniami w ruchu pieszym i drogowym zamieścił też na swoich stronach BOR: bor.gov.pl.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl