[TYLKO U NAS] P. Jaki: Przemówienie D. Tuska to gigantyczna hipokryzja i merytoryczna pustka

Jeśli zbierzemy to jego całe wystąpienie, które miało miejsce 3 maja, to była to gigantyczna hipokryzja polityczna i merytoryczna pustka – powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Polityk ocenił przemówienie Donalda Tuska i skomentował liczne ataki na Kościół, które pojawiły się podczas przemówień na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja.

Patryk Jaki podsumował przemówienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim w dzień święta Konstytucji 3 Maja.

Jeśli zbierzemy to jego całe wystąpienie, które miało miejsce 3 maja, to była to, po pierwsze, gigantyczna hipokryzja polityczna i merytoryczna pustka dla każdego kto potrafił porównać to, o czym mówił Donald Tusk i to jak postępuje w życiu. Drugi fundament przemówienia to radykalna retoryka antykościelna – Kościół jako wróg, jako sposób prowadzenia kampanii politycznej. Jeśli ktoś chce tak prowadzić kampanię polityczną, to nie ma żadnego innego pomysłu – mówił Patryk Jaki.

Rozmówca Radia Maryja uważa, że Donald Tusk swoim przemówieniem chciał nadać swojej osobie reformatorskiego charakteru.

Media i Donald Tusk chcieli sprawić wrażenie, że jego wystąpienie to wystąpienie na miarę Konstytucji 3 Maja, czyli takie, które ma pokazać wymiar reformatorski tego polityka. Konstytucja 3 Maja oczywiście na tamten czas była aktem wyjątkowo reformatorskim i nowoczesnym, ale porównajmy to z osobą Donalda Tuska. Z jednej strony chciał się przedstawić jako taki reformator, a z drugiej strony popatrzmy na to jak rządził i czy podejmował jakieś decyzje, które można by było uznać jako fragment reformatorski – powiedział Patryk Jaki.

Patryk Jaki odniósł się również do ataków na Kościół, które pojawiły się w przemówieniach towarzyszących wykładowi Donalda Tuska. Według wiceministra sprawiedliwości, to część politycznej gry mającej na celu walkę o głosy wyborców.

Tu trzeba zobaczyć głębszą myśl polityczną. Wbrew temu co oni próbują przekazać, to wszystko jest bardzo dobrze zaplanowane. Widzą, że mają problem z Robertem Biedroniem, który próbuje na takiej retoryce antykościelnej zdobywać elektorat i oni postanowili, w sposób instrumentalny, podczas ważnego polskiego święta narodowego, ale również kościelnego, uderzyć w Kościół i wszystkich chrześcijan właśnie dla tego, że uznali, że instrumentalnie im się to przyda, żeby odbierać głosy Robertowi Biedroniowi – mówił Patryk Jaki.

Według kandydata do PE, to działania na szeroką skalę wymierzone w cywilizację chrześcijańską i wspierane przez komercyjne media.

Oni próbują na nasz grunt wprowadzić taką operację, którą przeprowadzono już w wielu państwach zachodnich, to znaczy wyniszczania cywilizacji chrześcijańskiej, również w Polsce. Polska jest jednym z ostatnich państw, które się temu najmocniej przeciwstawiają, bo niestety wiele państw zachodnich już się temu poddało. Musimy być skonsolidowani, musimy być coraz silniejsi, musimy dobrze rozpoznawać te wszystkie manipulacje mediów komercyjnych, które próbują nam przekazać, że mamy tutaj polityków miłości o szerokich horyzontach, a z drugiej strony potrafią oni w sposób tak wulgarny obrazić ludzi tylko za to, że są wierzący – powiedział Patryk Jaki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Patryka Jakiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl