fot. PAP/Grzegorz Momot

Patryk Jaki poprosił swych wyborców z wyborów prezydenta stolicy o poparcie dla Sebastiana Kalety

Wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki zaapelował dziś do wyborców, którzy poparli go w ubiegłorocznych wyborach prezydenta Warszawy, aby w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddali głos na wiceszefa komisji weryfikacyjnej Sebastiana Kaletę.

„Wszystkie osoby, które głosowały na mnie w wyborach samorządowych chciałbym poprosić o to, żeby zagłosowały na Sebastiana Kaletę” – zaapelował Patryk Jaki na konferencji prasowej.

Podkreślił też, że Sebastian Kaleta, który na warszawskiej liście PiS jest numerem 8, od początku współtworzył z nim komisję weryfikacyjną, która – zaznaczył – „walczy o to, co najważniejsze: o sprawiedliwość, o praworządność, o silniejszą Warszawę”.

Sebastian Kaleta powiedział, że w wyborach europejskich Polacy zdecydują, „czy kierunek zmian, który obraliśmy w 2015 roku będzie kontynuowany”.

„Jednym z tych kierunków jest walka o praworządność, o reformę polskiego wymiaru sprawiedliwości. Razem z ministrem Jakim, razem z ministrem Ziobro zajmujemy się tym od 2015 roku” – mówił.

Wyraził nadzieję, że wyborcy zaufają mu w niedzielę z tego powodu, że – jak stwierdził – „jest czas, żeby Polska doczekała się pierwszego europarlamentarzysty urodzonego w wolnej Polsce, po 1989 roku”.

Patryk Jaki jako kandydat Zjednoczonej Prawicy w ubiegłorocznych wyborach prezydenta Warszawy otrzymał 254 324 głosów, co dało mu 28,53 proc. Wówczas kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który wygrał wybory w I turze, uzyskał 56,67 proc. głosów – głosowało na niego 505 187 osób.

PAP/RIRM

drukuj