fot. PAP/Darek Delmanowicz

Lubuskie: Straż Graniczna przejęła wyroby tytoniowe za 350 tys. zł

Funkcjonariusze Straży Granicznej przejęli w powiecie żarskim w Lubuskiem nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 350 tys. zł. Został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Zakopanego – poinformowała dziś rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Do ujawnienia kontrabandy doszło w środę (22 maja) na jednej z posesji w gminie Łęknica. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli tam ponad 600 sztang papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 383 kg krajanki tytoniowej pochodzących z nielegalnego źródła.

„Całość oszacowano na prawie 350 tys. zł. Pomieszczenia, w których składowany był akcyzowy towar wynajmowane były przez 35-letniego mieszkańca Zakopanego” – powiedziała Joanna Konieczniak.

Dodała, że podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się, że zabezpieczony towar należał do niego i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Za przechowywanie towarów akcyzowych bez znaków akcyzy grozi mu wysoka grzywna.

Postępowanie w tej sprawie przejął Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl