fot. mf.gov.pl

Lubuskie: Nielegalne salony gier hazardowych w Świebodzinie

Funkcjonariusze KAS i policji zlikwidowali w Świebodzinie (Lubuskie) dwa nielegalne salony gier hazardowych. Uwikłanym w nielegalny biznes grozi wysoka grzywna, nawet do 100 tys. zł od jednego automatu – poinformowała w piątek Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„W lokalu skontrolowanym jako pierwszy ujawniono trzy automaty do gier. W kolejnym zabezpieczono cztery urządzenia do gier, tym razem były to zestawy komputerowe do uprawiania hazardu za pośrednictwem internetu” – powiedziała Beata Downar-Zapolska.

Dodała, że teraz trwa ustalanie osób odpowiedzialnych za prowadzenie salonów. Przypomniała, że z konsekwencjami muszą się liczyć wynajmujący lub dzierżawiący pomieszczenia pod nielegalną działalność. W tym przypadku grozi im grzywna.

Kontrole zostały przeprowadzone w miniony wtorek w miejscach, co których były podejrzenia o urządzanie w nich gier hazardowych z naruszeniem prawa.

Postępowania w tych sprawach prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie, który zabezpieczył nielegalne urządzenia.

PAP/RIRM

drukuj