Komisja weryfikacyjna zbierze się dziś na posiedzeniu niejawnym

Na posiedzeniu niejawnym zbierze się dziś komisja weryfikacyjna. Gremium zajmie się m.in. nieruchomościami przy Skorupki 6 oraz Alei Niepodległości 151. Są to adresy zgłoszone przez lokatorów oraz osoby mieszkające w sąsiedztwie.

O nieprawidłowościach, jakie miały miejsce przy reprywatyzacji nieruchomości, mówi poseł Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej.

– Jeżeli chodzi o Skorupki 6, znajdowała się w orbicie pana Jana Stachury i pani Marii Trzcińskiej. Udało nam się ustalić, że w 2011 roku roszczenia od spadkobierców kupiła pani Trzcińska. Kosztowało ją to jedynie 90 tys. zł. Co się zaś tyczy al. Niepodległości 151 – wkrótce po wojnie zgłosił się, w imieniu zmarłych właścicieli, adwokat. Urzędnicy warszawskiego ratusza wydali w roku 2002 decyzję o reprywatyzacji, natomiast do dnia dzisiejszego miasto jej nie wykonało – podkreślił Jan Mosiński.

Niejawne posiedzenie Komisji rozpocznie się o godzinie 10.00. Po nim planowana jest konferencja prasowa. Na niej członkowie komisji ogłoszą decyzje w sprawie nieruchomości przy Skorupki 6 i Alei Niepodległości 151.

Komisja weźmie też pod lupę nieruchomości przy Gdańskiej 18, Międzynarodowej 50, Jana Kazimierza 1/29 oraz Alei Solidarności 60d.

RIRM

drukuj