fot. PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: Taksówkarze chcą jednej strefy w całym mieście

Taksówkarze chcą jednej strefy w całej stolicy. Druga strefa miałaby się rozpoczynać za zielonymi tablicami z przekreśloną nazwą miasta – poinformował Szymon Komorowski ze związku „Warszawski Taksówkarz”.

„Zależy nam na ujednoliceniu stref w mieście. Proponujemy, aby pierwsza strefa obowiązywała w granicach miasta” – powiedział Szymon Komorowski.

Wyjaśnił, że obecnie kierowcy, szczególnie młodzi, mają problemy z określeniem, gdzie zaczyna się druga strefa, a gdzie kończy.

„Nie wiadomo, dlaczego druga strefa rozpoczyna się w połowie Wału Miedzeszyńskiego czy na Marywilskiej” – powiedział.

Zwrócił uwagę, że zamieszanie z granicami stref jest również negatywnie odbierane przez klientów.

„Są zaskoczeni i nie wiedzą, dlaczego akurat jadąc określoną trasą muszą płacić więcej” – wyjaśnił.

Władze miasta zadeklarowały ujednolicenie stref taxi. W odpowiedzi na interpelację radnej Warszawy, Renaty Królak, ratusz napisał, że „trwają intensywne prace zmierzające do dokonania kompleksowej zmiany aktów prawa miejscowego dotyczących transportu drogowego taksówką”.

W Warszawie obowiązują dwie strefy opłat za przewozy taksówkami. Opłata za 1 km drogi (od godz. 6.00 do 22.00 w dni powszednie) w pierwszej strefie to 3 zł. Stawka 6 zł za 1 km drogi obowiązuje przy wyjazdach poza granice I strefy opłat taryfowych bez wykorzystania jazdy w kierunku powrotnym (w dni powszednie w godz. 6.00-22.00).

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl