fot. pl.wikipedia.org

Warszawa: w niedzielę Msza św. w intencji tragicznie zmarłych harcerek w Suszku

Pogrzeb harcerek tragicznie zmarłych po przejściu nawałnicy w Suszku będzie miał charakter prywatny. Wszyscy, którzy chcą pożegnać Joannę i Olgę, mogą to zrobić podczas Mszy św., którą w niedzielę odprawi w Warszawie ks. bp Józef Guzdek – poinformował dziś Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej czytamy, że rodziny zmarłych proszą o brak obecności mediów i nieskładanie kondolencji.

„Bliscy zmarłych nie będą udzielać żadnych komentarzy oraz nie chcą być fotografowani, (…) a my zwracamy się z prośbą o uszanowanie tej woli (…). Bardzo prosimy o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości” – poinformowało ZHR.

Autorzy komunikatu zaznaczyli, że wszyscy, którzy chcą pożegnać Joannę i Olgę, będą mogli to zrobić podczas Eucharystii., którą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie w niedzielę o godz. 18.00 odprawi biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Harcerzy.

„Zapraszam wszystkich harcerzy i skautów, a także przyjaciół ruchu harcerskiego, aby złączyli się w modlitwie w intencji zmarłych Joanny i Olgi, a także pogrążonych w żałobie rodzin i bliskich. Pomodlimy się także w intencji wszystkich rannych i poszkodowanych a także za tych, którzy pospieszyli z bezinteresowną pomocą” – napisał w zaproszeniu na Mszę św. ks. bp Guzdek.

PAP/RIRM

drukuj