fot. PAP/Mateusz Marek

G. Schetyna o ruchu R. Trzaskowskiego: Tego projektu dzisiaj nie ma

Tego projektu dzisiaj nie ma; on nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii wyborczej, nie przekształcił się w konstrukcję obecną na politycznej scenie – mówił w środę o ruchu „Wspólna Polska” Rafała Trzaskowskiego były szef PO Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna powiedział w RMF FM, że projekt „totalnej opozycji” był przewidziany na cztery lata, by zintegrować opozycję, z kolei on sam zajmuje się przygotowanie PO, KO i opozycji do tego, aby wygrała wybory z Prawem i Sprawiedliwością.

„Uważam, że to jest najważniejsze. Nie totalna opozycja, co była klimatem, programem opozycji przez ostatnie lata, przyniosła zwycięstwo do Senatu, przez współpracę i twardą opozycyjność. To dzisiaj trzeba powiedzieć – jeśli nie totalna opozycja, to co wtedy?” – pytał.

Na wskazanie, że następstwem „totalnej opozycji” mógł być ruch Rafała Trzaskowskiego, zaznaczył, że ponad 10 mln głosów, które otrzymał Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich pokazały wielkość przestrzeni politycznej tego projektu.

„Ale tego projektu dzisiaj nie ma. On nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii wyborczej. Nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie” – ocenił.

Grzegorz Schetyna zastrzegł jednak, że w czasie pandemii koronawirusa wszelkie polityczne aktywności i budowa ofensywnej inicjatywy nie jest możliwa.

PAP

drukuj