fot. PAP/Rafał Guz

G. Schetyna zaprezentował program Koalicji Obywatelskiej. Wśród postulatów m.in. legalizacja związków partnerskich i powrót do finansowania in vitro 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaprezentował program Koalicji Obywatelskiej. Znalazło się w nim wiele lewicowych postulatów. Wśród nich między innymi legalizacja związków partnerskich czy powrót do finansowania in vitro.  

– Nie wystarczy być jedynie antyPiS-em, bo bycie antyPiS-em nie odzwierciadla tego, kim jesteśmy i za czym się opowiadamy – podkreślał przewodniczący PO. 

– Nasz program rządzenia nie będzie tworem politycznym i gabinetowym. Będzie wynikał także, a może przede wszystkim z ludzkich potrzeb, trosk, po prostu z życia. Będzie czerpał z pomysłowości i wiedzy obywateli. To będzie nowa polityka, zupełnie nowa polityka i zupełnie nowa Polska – zapowiedział. 

– Zaczniemy od aktu odnowy demokracji. Jednym zbiorem ustaw usuniemy cały śmietnik bezprawia, wszystko to, co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co jest niepraworządne – dodał.

– W końcu związki partnerskie – najwyższy czas je wprowadzić. Zniesiemy absurdalny zakaz handlu w niedzielę. Przywrócimy i rozszerzymy program in vitro – podkreślił Grzegorz Schetyna.

– Gwarantuję to, że ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. złotych brutto dostaną dodatkową premię za aktywność i za pracę – wskazał.

– Zobowiązujemy się, że do 2030 r. wyeliminujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 r. – w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 r. – w energetyce – zaznaczył.

TV Trwam News/RIRM

drukuj