Szef sztabu PiS do PO: Co z waszymi obietnicami z lat 2007-2015?

Z pytaniem co z ich obietnicami złożonymi w latach 2007-2015 – zwrócił się dziś szef sztabu PiS Tomasz Poręba do polityków PO. Jak zapowiedział, dziś PiS we wszystkich województwach zorganizuje konferencje, na których mają padać pytania do PO m.in. o niezrealizowane inwestycje.

W Warszawie odbędzie się dziś konwencja, podczas której Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej zainauguruje kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi.

Na wcześniejszej konferencji prasowej szef sztabu PiS powiedział: „My dzisiaj pytamy PO: co z waszymi obietnicami z lat 2007-2015, co z waszymi dziesiątkami obietnic, które złożyliście Polakom, co z waszymi setkami obietnic, które złożyliście Polakom również w regionach?”.

Tomasz Poręba poinformował, że dziś we wszystkich regionach Polski PiS zorganizuje konferencje, na których padną pytania m.in. dlaczego PO nie zrealizowała „strategicznych i ważnych inwestycji w poszczególnych miastach”.

Dzisiaj znowu próbujecie obiecywać Polakom kolejne rzeczy” – dodał Tomasz Poręba pod adresem polityków Platformy.

Jego zdaniem przykładem niezrealizowanych obietnic wyborczych PO są m.in. sprawy: powstania trzeciej linii warszawskiego metra, budowy nowoczesnej hali sportowej, dwóch mostów i parku centralnego w stolicy.

Tych inwestycji zapowiadanych w Warszawie po prostu nie ma” – powiedział Tomasz Poręba.

Dodał ponadto, że na Mazowszu PO nie zrealizowała m.in. obietnic związanych z budową szybkiej trasy kolejowej Warszawa-Radom, budowa linii kolejowej Płock-Modlin i utworzeniem parku technologicznego w Radomiu.

Tomasz Poręba poinformował, że w związku z sobotnią konwencją PO uruchomiona została strona internetowa ProgramPO.pl, gdzie – jak mówił szef sztabu PiS – „znajdują się obietnice, które zostały złożone w czasie rządów Platformy”. [zobacz

Pod hasłem: „#PusteObietnice” i „Oszukali kiedyś. Oszukają teraz” znajduje się tam lista obietnic, wśród których są m.in. skrócenie terminu oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie o 1/3, zwiększenie emerytur i rent, jednolita stawka podatków CIT, PIT i VAT – 15 proc., zagwarantowanie dostępu do bezpłatnej opieki medycznej i likwidacja NFZ, tańsze leki, radykalne podniesienie płac dla budżetówki czy dostosowanie sieci kolejowej do prędkości 120 km/h i 160 km/h.

W kontekście treści zamieszczonych na stronie Tomasz Poręba podczas konferencji pytał PO: „gdzie są wasze obietnice, gdzie jest wasze dotrzymane słowo, gdzie są wasze programy, które obiecywaliście Polakom, czy inwestycje, czy innego rodzaju przedsięwzięcia, których nie ma i długo pewnie nie będzie”.

W ubiegły weekend poinformowano o uruchomieniu strony internetowej KonwojWstydu.pl, gdzie publikowane są informacje dotyczące samorządowców z PO i PSL, m.in. o wypłacanych przez nich nagrodach.

 PAP/RIRM

drukuj