Zakończyło się wyjazdowe posiedzenie PiS

W Łomży odbyło się dziś wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. W trakcie obrad przyjęto m.in. stanowisko w sprawie przyspieszenia budowy drogi ekspresowej Via Baltica, w tym łomżyńskiej obwodnicy.

Podkreślono w nim, że droga S61 Via Baltica to „sprawa priorytetowa” dla mieszkańców ziemi łomżyńskiej. zarówno w kwestiach infrastruktury, jak również rozwoju gospodarczego regionu.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit mówił po posiedzeniu klubu parlamentarnego, że spójność komunikacyjna Polski jest jednym z głównych zadań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Zaniedbany przez wiele lat obszar Polski wschodniej, a szczególnie Polski północno-wschodniej wymaga odważnych decyzji. My takie decyzje będziemy podejmowali. Będziemy podejmowali decyzje dotyczące budowy Via Baltica, obwodnicy Łomży a także budowy innych dróg, które tutaj, na północno- wschodnich częściach Polski, na obszarach, które przez wiele lat były bardzo zaniedbane, bardzo wymagają naszego zainteresowania, inwestycji i wsparcia – podkreślił wiceminister Jerzy Szmit.

Dzisiejsze wyjazdowe posiedzenie klubu PiS było drugim, które odbyło się w ostatnim czasie w województwie Podlaskim. Miało ono związek z kampanią Anny Marii Anders, kandydatki PiS na senatora w wyborach uzupełniających do okręgu wyborczego 59. Głosowanie odbędzie się 6 marca. Sześcioro kandydatów walczy o mandat po senatorze PiS Bohdanie Paszkowskim, który objął stanowisko wojewody podlaskiego.

RIRM

drukuj