fot. PAP/Paweł Supernak

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówi o przyszłości Ostrołęki

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, mówi o przyszłości Ostrołęki. Propozycjami z Polskiego Ładu przekonał do powrotu posła Arkadiusza Czartoryskiego, który pochodzi z tego miasta. Prezes PiS-u podkreśla, że to właśnie wsie, małe i średnie miasta zyskają na nowym programie rządu.

Arkadiusz Czartoryski dołączył do Partii Republikańskiej. I choć nie wraca do partii Prawo i Sprawiedliwość, to wraca do klubu, który ponownie ma większość. Wraca po rozmowach, jakie odbył z politykami kierującymi obozem rządzącym.

– Pan premier obiecał przyjechać do mojego miasta Ostrołęki – informuje poseł Arkadiusz Czartoryski.

To właśnie przyszłość Ostrołęki i rozbiórka bloku węglowego elektrowni była jednym z powodów, który przesądził o – dziś wiemy, że chwilowej – rezygnacji Arkadiusza Czartoryskiego z zasiadania w klubie PiS-u.

– Rozbiórka elektrowni ostrołęckiej jest widoczna dla wszystkich mieszkańców regionu. Jednak to nie jest koniec rozwoju takich miejsc, jak Ostrołęka oraz średnich miast – wyjaśnia poseł PiS.

O Ostrołęce i jej przyszłości mówi Jarosław Kaczyński. Przekonuje, że właśnie to miasto będzie jednym z beneficjentów Polskiego Ładu. Prezes PiS-u przypomina, że Mazowsze jest bardzo zróżnicowane. Poziom rozwoju, na jaki wskoczyła Warszawa, jest ponad dwukrotnie wyższy od średniej całego województwa.

– Będziemy zdecydowanie dążyć do realizacji tego, co zapowiadaliśmy od wielu lat, czyli do procesu wyrównywania. Ostrołęka będzie jednym z ośrodków tego procesu – zapewnia wicepremier Jarosław Kaczyński.

W Ostrołęce swoją inwestycję zapowiedział Orlen. Nowy blok elektrowni powstanie, ale nie węglowy, tylko gazowy. Poseł Arkadiusz Czartoryski wskazuje, że miasto potrzebuje też obwodnicy oraz mostu. Walczy również z wykluczeniem komunikacyjnym na kolei.

TV Trwam News

drukuj