fot. PAP/EPA

Watykan: Papież przebywający w szpitalu miał epizod gorączkowy

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli po niedzielnej operacji jelita grubego, miał w środę „epizod gorączkowy” – poinformował w czwartek Watykan w kolejnym dniu jego hospitalizacji. Papież wysłał pozdrowienie dzieciom z oddziału onkologii.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, napisał w wydanym komunikacie, że „papież Franciszek spędził spokojny dzień, odżywiając się i poruszając się samodzielnie”.

„Po południu, chcąc wyrazić swoją ojcowską bliskość z małymi pacjentami pobliskiego oddziału onkologii pediatrycznej i neurochirurgii dziecięcej, wysłał im swoje serdeczne pozdrowienie” – dodał watykański rzecznik.

Poinformował, że w środę wieczorem Papież miał „epizod gorączkowy”.

„Dziś rano został poddany rutynowym badaniom – mikrobiologicznym i tomografii klatki piersiowej oraz brzucha” – wyjaśnił rzecznik, podkreślając, że ich rezultat jest dobry.

„Ojciec Święty kontynuuje zaplanowaną kurację i odżywianie ustne. W tym szczególnym momencie kieruje swe spojrzenie na tych, którzy cierpią, i wyraża bliskość z chorymi, zwłaszcza najbardziej potrzebującymi opieki” – głosi watykański komunikat.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo Franciszek pozostanie w szpitalu. W poniedziałek Watykan informował, że będzie to około siedmiu dni.

PAP

drukuj