fot. twitter.com/prezydentpl

K. Szczerski: Papież w rozmowie z pierwszą damą po ŚDM dziękował Polakom za świadectwo wiary

Papież Franciszek w rozmowie z pierwszą damą po zakończeniu ŚDM dziękował Polakom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas spotkania w Panamie oraz za pomoc organizacyjną w przygotowaniach tegorocznych ŚDM – przekazał PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

700 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Panamie w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży. Papież ogłosił wtedy, że następne ŚDM odbędą się w Lizbonie w 2022 roku. Na mszy była małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

„Papież Franciszek w rozmowie z pierwszą damą po zakończeniu ŚDM podziękował Polakom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas spotkania w Panamie oraz za pomoc organizacyjną, jakiej polscy partnerzy udzielali Panamczykom w przygotowaniach tegorocznych Dni przenosząc do Panamy wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas poprzednich ŚDM w Krakowie” – przekazał PAP prezydencki minister.

Podobnie słowa uznania i podziękowania dla Polaków – poinformował Szczerski – przekazał prezydent Panamy Juan Carlos Valera, który był gościem honorowym spotkania podsumowującego polską obecność na Światowych Dniach Młodzieży, które odbyło się w niedzielę wieczór na pokładzie Daru Młodzieży w porcie w Panamie.

W spotkaniu uczestniczyła pierwsza dama, a także prymas Polski Wojciech Polak wraz z polskimi biskupami, nuncjusz apostolski w Panamie, ministrowie rządu Panamy oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

„Polacy na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie dali wspaniałe świadectwo; wzbudzili sympatię i wdzięczność Panamczyków” – powiedział szef gabinetu prezydenta, który towarzyszył pierwszej damie podczas wizyty w Panamie.

Wcześniej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z załogą Daru Pomorza, w tym uczestnikami Rejsu Niepodległości. Małżonka prezydenta podczas pobytu na ŚDM spotkała się też z polskimi pielgrzymami oraz harcerzami, którzy pełnili służbę w ramach Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Polscy harcerze zostali zaproszeni do tej funkcji po ŚDM w Krakowie przez prezydenta Panamy.

PAP/RIRM

drukuj