fot. pixabay.com

Ojciec Święty Franciszek 1 lipca spotka się w Watykanie z głównymi zwierzchnikami wspólnot chrześcijańskich obecnych w Libanie

1 lipca Ojciec Święty Franciszek spotka się z najważniejszymi przedstawicielami wspólnot chrześcijańskich z Libanu. Ma to być okazja do refleksji nad niepokojącą sytuacją tego kraju, oraz do modlitwy o dar pokoju.

Papież poinformował o inicjatywie w niedzielę podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

1 lipca spotkam się w Watykanie z głównymi zwierzchnikami wspólnot chrześcijańskich obecnych w Libanie na dniu refleksji nad niepokojącą sytuacją w tym kraju i na wspólnej modlitwie o dar pokoju i zgody. Powierzam tę intencję wstawiennictwu Matki Bożej, tak czczonej w sanktuarium w Harissie, i już teraz proszę was, abyście towarzyszyli przygotowaniom do tego wydarzenia solidarną modlitwą, wypraszając dla tego umiłowanego kraju lepszą przyszłość – powiedział Ojciec Święty.

Wcześniej papież Franciszek wyrażał pragnienie, by złożyć wizytę w Libanie. Ostatnio o planach tych mówił dziennikarzom w drodze powrotnej z Iraku w marcu.

Liban zmaga się z kryzysem politycznym, społecznym i bankowym. Nadal odczuwa też skutki tragedii z 4 sierpnia ub. r. kiedy doszło do wybuchu w bejruckim porcie, będącym fundamentem gospodarki całego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl