Trzydniowa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy

W Katowicach rozpoczęła się konwencja programowa PiS-u i współpracujących z nim ugrupowań. Trzydniowe spotkanie pod hasłem „Myśląc: Polska” otworzył lider Zjednoczonej Prawicy, były premier Jarosław Kaczyński. Partia ma przedstawić program i drużynę ekspertów, którzy będą stanowić zaplecze rządu Zjednoczonej Prawicy.

Konwencja jest poświęcona przygotowaniom do dobrej zmiany, by nasz kraj stał się lepszy pod każdym względem – powiedział Jarosław Kaczyński otwierając konwencję. Dodał, że celem konwencji jest również przywrócenie polityce wymiaru merytorycznego.

– Musimy tutaj przywrócić normalność. Polityka nie jest niczym złym – polityka jest po to, żeby realizować interes wspólny, by realizować dobre projekty. Ale o tych projektach trzeba mówić, trzeba dyskutować, trzeba się spierać. O te projekty powinny się spierać główne siły polityczne w naszym kraju. Jeśli to się uda, to będzie to także wielkie osiągnięcie tej konwencji – powiedział Jarosław Kaczyński.

Następnie głos zabrał lider Polski Razem Jarosław Gowin. Powiedział, że to jest spotkanie wspólnoty na rzecz dobrych zmian, których Polacy oczekują od dawna.

– Prawo i Sprawiedliwość oraz cały obóz Zjednoczonej Prawicy chce pokojowo zmienić Polskę. Ma przemyślany, spójny program zmian i ma doświadczonych, pełnych energii, patriotyzmy ludzi, którzy wiedzą, jak ten program zrealizować. Ktoś zapyta: a czym ci ludzie różnią się od tych, którzy rządzą od 8 lat? Dlaczego Polacy mają wam – nam zaufać? Po pierwsze ludzie zjednoczonej prawicy chcą i potrafią rozmawiać z Polakami. Dość zamykania się w drogich restauracjach i szydzenia z niskich zarobków większości Polaków. Dość cynizmu i pogardy dla ciężkiej pracy. dość państwa „teoretycznego”. 8 lat wystarczy – powiedział Jarosław Gowin.

W imieniu Solidarnej Polski głos zabrał poseł Patryk Jaki. Jutro główne wystąpienia programowe wygłoszą wiceprezes PiS i kandydatka partii na premiera Beata Szydło, a także prof. Piotr Gliński, który kieruje Radą Programową PiS. Do niedzieli zaplanowano 13 paneli głównych poświęconych m.in. gospodarce, kulturze, edukacji, polityce społecznej, podatkom, wsi i sprawom zagranicznym. A z najnowszego sondażu TNS Polska dla Widomości wynika, że Zjednoczona Prawica mogłaby rządzić samodzielnie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl