fot. Tomasz Strąg

Europoseł R. Czarnecki o liście PiS do Parlamentu Europejskiego: To jest bardzo silna lista, chyba najsilniejsza w historii Prawa i Sprawiedliwości

Na pewno poza programem ogólnopolskim, który nie może dziwić, będzie też podkreślona pewna specyfika regionalna, też będą pokazani nasi bardzo mocni liderzy, np. minister Anna Fotyga czy minister Jarosław Sellin. To jest bardzo silna lista, chyba najsilniejsza w historii Prawa i Sprawiedliwości – wskazał europoseł.

O godz. 11.00 w Gdańsku rozpocznie się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Zaplanowano wystąpienia prezesa partii, a także szefa rządu.

Rzeszów, Katowice, Wrocław, a teraz Gdańsk. Prawo i Sprawiedliwość przedstawia listy wyborcze w poszczególnych okręgach i propozycje dla regionów. Na Pomorzu liderką listy PiS będzie Anna Fotyga, była szefowa MSZ, która obecnie pełni mandat europosła.

Ryszard Czarnecki, eurodeputowany partii rządzącej, zaznaczył, że można się spodziewać przekazu dot. całej Polski, ale konkretnych pomysłów na rozwój

regionu.

– Na pewno poza programem ogólnopolskim, który nie może dziwić, będzie też podkreślona pewna specyfika regionalna, też będą pokazani nasi bardzo mocni liderzy np. minister Anna Fotyga czy minister Jarosław Sellin. To jest bardzo silna lista, chyba najsilniejsza w historii Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego myślę, że to będzie jednak trochę inna konwencja niż te poprzednie: na Podkarpaciu, Górnym Śląsku i dolnośląsko-opolskim – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj