fot. PAP/Tytus Żmijewski

Jarosław Kaczyński: Wieś szansą dla polskiej gospodarki

W programie Prawa i Sprawiedliwości wielką rolę odgrywają sprawy polskiej wsi – powiedział podczas konferencji w Bydgoszczy prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Wieś jest wyzwaniem i szansą dla rozwoju polskiej gospodarki, trzeba jednak o nią walczyć zarówno w kraju, jak i na arenie Unii Europejskiej – podkreślił lider PiS-u.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że w czasie, kiedy rządził PiS, na polską wieś trafiało niemal 3 proc. PKB. Dziś jest to poniżej 2 proc. To pokazuje zmianę na niekorzyść.

Trzeba bronić polską wieś przed różnego rodzaju patologiami i wyzyskiem ze strony wielu grup interesów – powiedział Jarosław Kaczyński i dodał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie także zawsze stawać w obronie praw pracowników.

Postęp nie polega na tym, żeby cofać Polskę do XIX w. Postęp polega na tym, by Polska szła do przodu i była coraz bogatsza i żeby to bogactwo było w sposób sprawiedliwy dzielony. Ku temu idziemy, by wszystkie grupy społeczne i wszystkie regiony korzystały na wzroście. Byśmy szli ku pewnemu wyrównaniu, zmniejszeniu różnic społecznych i różnic regionalnych, bo to jest potrzebne. To nie jest sprzeczne z szybkim rozwojem. Tego rodzaju różnice w np. Korei Południowej, która dokonała cudu. Tam 60 lat temu, przeszło 70 proc. ludzi było analfabetami. Dzisiaj są potęgą pod każdym względem – wskazał prezes PiS-u.

Jarosław Kaczyński będzie dziś gościem audycji Rozmowy Niedokończone w Radiu Maryja i TV Trwam. Początek o godz. 18.15.

Natomiast kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera – Beata Szydło spotyka się dziś z mieszkańcami Poznania.

RIRM

drukuj