PAP/Jakub Kamiński

Zdecydowane zwycięstwo partii rządzącej w wyborach do PE

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyniki z 99,31 procent obwodowych komisji wyborczych wskazują, że partia rządząca uzyskała 45,56 proc. głosów, wyprzedzając Koalicję Europejską (38,3 proc.).

Lider partii Jarosław Kaczyński był tym, który ogłosił kolejny wyborczy sukces Prawa i Sprawiedliwości.

– Szanowni państwo, wygraliśmy – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, po jego słowach wybuchła euforia.

Wygraliśmy, ale w takim stosunku, który musi nas skłaniać do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi – mówił Jarosław Kaczyński.

Przed naszymi europarlamentarzystami ogromne zadania, ale trzeba pamiętać, że rozstrzygający bój o przyszłość naszej Ojczyzny, odbędzie się jesienią. Musimy wtedy zwyciężyć i to jeszcze bardziej niż teraz – podkreślił prezes PiS.

Rekordowy wynik w skali kraju uzyskała Beata Szydło, wicepremier, która swoim wyborcom podziękowała za pośrednictwem Twittera.

Beata Szydło jest jednym z twórców obecnego programu Prawa i Sprawiedliwości. To za jej rządów wprowadzono świadczenie Rodzina 500 Plus.

Wynik wyborów do europarlamentu pokazał, że Polacy ten program popierają – podsumowała Joanna Kopcińska, rzecznik rządu.

– Z tym programem szliśmy do wyborów parlamentarnych, realizując go. Dzisiaj możemy mówić nie o programie, a o efekcie działań wdrożonych programów – wskazała Joanna Kopcińska.

W parlamencie europejskim zasiądzie także Zbigniew Kuźmiuk, obecny europoseł. Jak mówił, to przede wszystkim wynik ciężkiej pracy całej, biało-czerwonej drużyny.

– Na liście mazowieckiej, wszystkie 10 osób pracowało niezależnie od miejsca, które zajmowało – mówił Zbigniew Kuźmiuk.

Motorem napędowym wyniku Prawa i Sprawiedliwości była lista w Małopolsce, ponieważ poza Beatą Szydło wysokim poparciem cieszył się również Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

– Jest to jeden z najlepszych wyników w Polsce, a na pewno najlepszy z innego miejsca niż pierwsze. Bardzo cieszę się z tego, że dołożyłem cegiełkę do zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy – podkreślił Patryk Jaki.

Ciekawe były bezpośrednie pojedynki przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z kandydatami Koalicji Europejskiej. W województwie śląskim Jadwiga Wiśniewska zdobywa mandat z poparciem większym, niż Jerzy Buzek, były premier.

– Zwyciężyła idea, żeby to była silna Polska w zjednoczonej Europie. Jesteśmy wdzięczni za każdy głos. Bardzo dziękujemy – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, podkreślał, że wciąż jest wiele pracy w budowaniu świadomości obywatelskiej.

Bardzo ważne jest to, że karta wyborcza jest skutecznym narzędziem walki o nasze prawa narodowe, obywatelskie oraz katolików – zaznaczył Antoni Macierewicz.

To walka z Kościołem stała się motorem napędowym kampanii ugrupowań lewicowo – liberalnych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj