fot. PAP/Grzegorz Momot

Trwają spotkania polityków Zjednoczonej Prawicy z wyborcami

Politycy Zjednoczonej Prawicy spotykają się z Polakami przed wyborami samorządowymi, które odbędą się na jesieni tego roku. W sobotę i niedziele parlamentarzyści odwiedzą łącznie 51 miejscowości. Rozmowy są okazją do zaprezentowania planów na najbliższe miesiące. Politycy partii rządzącej chcą wysłuchać głosu obywateli na półmetku kadencji parlamentu.

Minister obrony Mariusz Błaszczak odwiedził wczoraj Dąbrówkę na Mazowszu. Szef resortu podsumowując 2,5 roku zwrócił uwagę na kwestie społeczne – wprowadzenie programu Rodzina 500 plus i powrót do poprzedniego wieku emerytalnego.

Minister Mariusz Błaszczak przyznał także, że nie udało się uniknąć błędów – wymienił tu wypłacenie nagród ministrom.

Opinia publiczna nie zgadza się z tym, żeby ministrowie otrzymywali nagrody, więc te nagrody zostały zwrócone na cel charytatywny. Sam zwróciłem zsumowane nagrody na Caritas Polska. Również wystąpiliśmy z projektami ograniczającymi zarówno uposażenia poselskie, ministerialne, ale także uposażenia samorządowe – mówił szef MON.

Przedwyborcze spotkania polityków koalicji rządzącej z mieszkańcami Polski potrwają do końca lipca. Zainaugurował je w ubiegłą niedzielę prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Wybierzemy w nich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

RIRM

drukuj