fot. PAP/Paweł Supernak

M. Mastalerek: Premier Kopacz trzeci raz obiecuje ukończenie drogi S14

Prawo i Sprawiedliwość apeluje do premier Ewy Kopacz, by nie wykorzystywała rządu do prowadzenia kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Szef Sztabu wyborczego PiS senator Stanisław Karczewski ocenił obietnice składane wobec mieszkańców Łodzi za nieuczciwe, niesolidne i spóźnione.

Chodzi o propozycje programu dla Polski centralnej, które rząd ma dziś przyjąć na wyjazdowym posiedzeniu.

– Przez 8 lat pani premier i PO nie organizowali rządów wyjazdowych, a w kampanii wyborczej, na koszt podatnika, na koszt nas wszystkich organizuje kampanię wyborczą. Apelujemy do pani premier, aby nie wykorzystywała rządu do prowadzenia kampanii wyborczej. Dziś ma być omówiony problem Centrum Zdrowia Matki Polki. Ten szpital jest zadłużony na ponad 300 mln zł (…). Pytam się: czy pani premier Ewa Kopacz będzie jeździła do wszystkich zadłużonych szpitali w Polsce i obiecywała oddłużenie, czy zakończy na wizycie w Łodzi? – zwraca uwagę Stanisław Karczewski.

Oprócz finansowego wsparcia dla Centrum Zdrowia Matki Polki w programie rządu ma się znaleźć także zapowiedź przyspieszenia budowy drogi S14.

Poseł Marcin Mastalerek, rzecznik sztabu PiS-u, przypomniał, że rząd PO-PSL już trzeci raz składa tę obietnicę. Poseł zwrócił uwagę także na inne niezrealizowane zapowiedzi.

– Pani premier Ewa Kopacz powinna przyjechać do Łodzi koleją dużych prędkości, bo przecież w kampanii parlamentarnej w 2011 roku obiecano kolej dużych prędkości, i minister Nowak od razu (tydzień po wyborach) powiedział, że kolej ta jest niepotrzebna. Powinna pani premier Kopacz do Łodzi przyjechać na dworzec Łódź Fabryczna, który miał być oddany w lutym 2015 roku. Jest lipiec, a pani premier Kopacz przyjechała na dworzec Łódź Widzew. Przyjechała, jak się dowiadujemy, trzeci raz w ciągu roku obiecać drogę S14. Ile razy można obiecywać tę samą drogę? Słyszeliśmy to w kampanii europejskiej, śmialiśmy się z tego, kiedy obiecywano w kampanii samorządowej, ale trzeci raz przyjeżdżać i obiecywać tę samą drogę to jest już po prostu kpina – komentuje Marcin Mastalerek.

Wyjazdowe posiedzenie rządu w Łodzi będzie drugim tego typu spotkaniem gabinetu Ewy Kopacz. Pierwsze odbyło się przed dwoma tygodniami w Katowicach. Rada Ministrów przyjęła wówczas program dla regionu śląskiego. Kolejne wyjazdowe posiedzenia rządu odbędą się we Wrocławiu i w Krakowie

RIRM

drukuj