J. Kaczyński: ostatnie trzy lata pokazały, że przy uczciwych rządach można dużo więcej

Ostatnie trzy lata rządów PiS pokazały, że przy uczciwych rządach można dużo, dużo więcej, niż przy nieuczciwych – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji samorządowej w Kielcach.

„Po prostu pieniędzy jest nieporównywanie więcej, bo my nie pozwalamy na oszustwa, my nie pozwalamy na to, żeby ci, którzy mają bardzo dużo, mieli jeszcze więcej dzięki temu, że nie płacą podatków – dodał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Zapewnił, ze ta „akcja” nie jest skończona.

„Można te środki w sposób właściwy inwestować w politykę społeczną i w politykę gospodarczą. Można coś zapowiedzieć, a później coś zrobić. Można być wiarygodnym, a to jest podstawa polityki. Podstawa demokracji” – przekonywał prezes PiS.

„Nie ma demokracji bez wiarygodności. Demokracja jest tylko pozorem, pewną manipulacją, grą. Tylko wtedy, jeżeli ci, którzy coś zapowiadają, później to wykonują, można powiedzieć, że mechanizm demokratyczny, mechanizm wyborów rzeczywiście działa. I on dzisiaj działa” – ocenił.

„Jestem przekonany, że ta prawdziwie demokratyczna Polska może bardzo dużo w stosunkowo krótkim czasie. Może nie na jutro, ale w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu lat, może pójść bardzo daleko do przodu” – zapewniał Jarosław Kaczyński.

„My jesteśmy szansą dla Polski i dla tej ziemi. Trzeba pokazywać jakim sukcesem są prawdziwie polskie, prawdziwie uczciwe rządy Prawa i Sprawiedliwości” – zakończył lider PiS.

PAP/RIRM

drukuj