Interpelacja PiS ws. klubu Go Go

PiS domaga się interwencji premiera Donalda Tuska oraz proponuje zmiany ustawowe w związku z powstaniem klubu Go Go w centrum Warszawy. Klub ten znajduje się niemalże naprzeciwko Kościoła św. Anny.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli w tej sprawie interpelację do premiera Donalda Tuska. Sytuowanie tego rodzaju działalności w centrum stolicy szkodzi  Polsce i Polakom; ośmiesza i deprawuje, a rządzący mówią, że nic nie mogą zrobić. Dlatego PiS wskazuje konkretne rozwiązania – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

– Nie zgadzamy się na tego rodzaju funkcjonowanie państwa, które w sprawach kluczowych mówi: „nic nie mogę zrobić”. Złożyliśmy interpelację do premiera Tuska, która wskazuje na szereg możliwości rozwiązania tego problemu, szereg kontroli, które można przeprowadzić w klubie, czy też w całej spółce tak, aby zniechęcić, zohydzić prowadzenie działalności w tym miejscu. Jeżeli premier Tusk czy prezydent Gronkiewicz-Waltz nie wie, to można rozpocząć od działań policji, a zakończyć na działaniu straży granicznej. Można sprawdzać, czy są tam legalnie zatrudnieni cudzoziemcy, można kontrolować organy celne, a także sprawdzić, czy legalnie sprzedawany jest alkohol – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

Poseł dodaje, że PiS chce również konkretnych zmian ustawowych.

 – Zaproponowaliśmy rozwiązanie ustawowe, tzn. wprowadzenie w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej zapisu, który da prezydentowi miasta, burmistrzowi czy wójtowi możliwość czasowego czy całkowitego zakazania prowadzenia określonej działalności gospodarczej, m.in. ze względu na kwestie związane z bezpieczeństwem, porządkiem publicznym, jak również ze względu na zabytkowy czy przyrodniczy charakter danego miejsca. Chodzi o to, żeby określonego rodzaju działalności gospodarcze, które szkodzą danym miejscom nie mogły być w nich prowadzone. Za każdym razem będzie można rozliczyć prezydenta danego miasta czy wójta, dlaczego taka działalność gospodarcza jest prowadzona w danym miejscu – zwrócił uwagę poseł Bartosz Kownacki.

RIRM

drukuj