fot. flickr.com

Szerzenie ideologii LGBT+ tematem posiedzenia Rady Biskupów Diecezjalnych

Na najbliższym posiedzeniu Rady Biskupów Diecezjalnych księża biskupi poruszą temat szerzenia ideologii LGBT+ w kontekście zagrożenia dla dzieci i młodzieży.

Rada Biskupów Diecezjalnych odbędzie się w najbliższy wtorek na Jasnej Górze. Historia i przyszłość polsko-ukraińskich relacji, ochrona dzieci i młodzieży, profanacje obiektów sakralnych, kwestia LGBT+ oraz pielgrzymka duchowieństwa do Dachau – to niektóre z tematów posiedzenia. 

Księża biskupi zaznaczą potrzebę ochrony dzieci i młodzieży przed groźną ideologią LGBT. Ideologia ta jest wprowadzana do szkół pod płaszczykiem tzw. edukacji seksualnej. Takie próby są podejmowane m.in. w Warszawie – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W związku z tym, że zbliża się nowy rok szkolny, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego skierował apel do rodziców, w którym prosi, aby rodzice zainteresowali się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi, jakie treści przekazuje. Są sygnały z różnych samorządów, że przygotowywane są zajęcia poza szkolne mówiące o edukacji seksualnej w szkołach. Ta sytuacja będzie również tematem spotkania biskupów diecezjalnych, również w kontekście dyskusji, która toczy się obecnie w Polsce, a jest związana z kwestią LGBT – wskazuje ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Biskupi omówią również inicjatywy związane z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja 2020 roku.

Sesję Rady Biskupów Diecezjalnych poprzedzi Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, podczas której są przygotowywane tematy na zebranie plenarne. 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj