J. Kaczyński: Zaczynamy wielką rozmowę z Polakami

Prawo i Sprawiedliwość wyruszyło w Polskę. W kilkudziesięciu polskich miastach politycy obozu rządzącego przekonywali rodaków do swojej wizji kraju, której fundamentem ma być rodzina i silna gospodarka. Premier Mateusz Morawiecki przebywał w Krakowie. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński odwiedził Trzciankę.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę.

– My zaczynamy wielką drogę po Polsce. Jednocześnie zaczynamy wielką rozmowę, rozmowę z Polakami – zapowiadał Jarosław Kaczyński.

Bo to do Polaków skierowane są nowe propozycje rządu, które wczoraj na konwencji w Warszawie wyliczał premier Mateusz Morawiecki.

– Niższy ZUS, bardziej proporcjonalny, przy niższych przychodach. Dla wszystkich małych i średnich firm obniżamy podatek CIT z 15 do 9 proc. – mówił premier RP.

Na tym jednak nie koniec. Kolejne pieniądze trafią do polskich rodzin.

– 300 zł jako wyprawka przed każdym rokiem szkolnym – dodawał Mateusz Morawiecki.

To mocno przemyślany program, stać nas na to – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

– Pani minister Czerwińska – obok której siedziałam – tylko sprawdzała i mówiła: „to policzyliśmy, to policzyliśmy, to policzyliśmy” – akcentowała minister.

Polska będzie mocna siłą rodzin – wskazuje europoseł Ryszard Czarnecki.

– Jest to rzeczywiście wizja Polski, która może porwać wielu ludzi, także np. rodziny wielodzietne – podkreślał europoseł PiS.

Do tej wizji politycy Prawa i Sprawiedliwości dziś przekonują Polaków w całym kraju. Premier Mateusz Morawiecki przebywał w Krakowie.

– W Polsce, żeby prowadzić w demokratycznym państwie politykę gospodarczą zasadniczo zmienioną, musimy mieć poparcie Polaków –wskazywał.

Premier przypomniał propozycje rządu ogłoszone na konwencji w Warszawie. Mówił o potrzebie podniesienia wydatków na budowę dróg lokalnych. Na ten cel rząd przeznaczy co najmniej 5 mld zł.

– Małopolska nawet, która się kojarzy wszystkim na świecie z Krakowem, to tylko 30 proc. to wielkie miasta. Reszta to gminy i powiaty. Na te gminy i powiaty potrzebujemy więcej środków, żeby można było bezpieczniej jeździć – akcentował premier RP.

Bo oferta Prawa i Sprawiedliwości jest skierowana do wszystkich Polaków, w kontrze do tych, którzy twierdzą, że ważni są tylko najbogatsi – to już słowa Jarosława Kaczyńskiego z Trzcianki.

– Myśmy tą logikę odrzucili, ten sposób myślenia uznali za całkowicie błędny i podjęliśmy się różnych zobowiązań – wskazywał prezes PiS.

Zobowiązań, wśród których flagową propozycją rządu jest program „Mieszkanie plus”. W przyszłym roku w budowie ma być 100 tys. mieszkań.

– Jestem przekonany, że ta zapowiedź będzie wykonana, że przyjdą setki tysięcy takich mieszkań, a jeśli będzie zapotrzebowanie społeczne to miliony i że w ogóle ceny mieszkań w Polsce bardzo spadną dzięki temu – podkreślał szef PiS.

Tak by Polacy – jak mówił Jarosław Kaczyński – przestali być niewolnikami banków.

W Wieliczce z kolei z wizytą przebywała wicepremier Beata Szydło.

– Wiele zrobiliśmy, wiele osiągnęliśmy, ale dzisiaj przed nami jest kolejne wyzwanie. Znowu musimy tę biało-czerwoną drużynę ku zwycięstwu prowadzić – apelowała.

W ramach Komitetu Społecznego Rady Ministrów była premier pracuje nad programami skierowanymi do polskich rodzin.

– Dzisiaj proponujemy jeszcze większe wsparcie rodzin, ale dedukujemy przede wszystkim programy dla mam, dla młodych mam, dla tych, które studiują tak, żeby mogły łączyć macierzyństwo z nauką – wskazywał Beata Szydło.

Stąd pomysł darmowych leków dla kobiet w ciąży i emerytura dla tych kobiet, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, a nie pracowały. Na tym jednak nie koniec.

– Usłyszycie jeszcze w 2019 albo w końcu 2018 nowe propozycje, dla Polski i dla Polaków – zapewniał Jarosław Kaczyński.

Kontynuowane będą też spotkania z Polakami.

Odbędziemy kilkaset spotkań w całej Polsce, w bardzo małych miejscowościach, w wioskach, gminach, powiatach – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Ale też w większych i największych miastach. Wszystko po to, by program kreślony przez Prawo i Sprawiedliwości zyskał zaufanie Polaków, o czym przypomniał premier Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj