fot. Adam Guz/KPRM

Premier M. Morawiecki: Program „Czyste powietrze” to prawdziwa rewolucja w polityce środowiskowej

Premier Mateusz Morawiecki promuje rządowy program „Czyste powietrze”. Szef polskiego rządu przebywa z wizytą w Świętochłowicach na Śląsku. „Ten program to prawdziwa rewolucja w polityce środowiskowej. Poziom środków jest bezprecedensowy” – podkreślił szef rządu.

W programie uczestniczy już 200 tys. gospodarstw domowych. Dzięki temu pół miliona osób będzie korzystać z bardziej przyjaznego dla środowiska ogrzewania.

„Czyste Powietrze” cieszy się dużym zainteresowaniem. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca złożono 11 tys. wniosków o dofinansowanie.

Premier zachęcił gminy do promocji programu.

– Zależy nam na tym, żeby do 2029 r. zaangażować 100 mld zł. Program rozkręca się, więc jest na to szansa. Dzięki temu będziemy żyli w coraz czystszym środowisku – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rząd przeznaczy 100 mln zł na promocję programu „Czyste powietrze” w samorządach. Środki mają pozwolić na uruchomienie m.in. punktów konsultacyjnych,

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że czyste powietrze nie może być dobrem rzadkim. Rząd chce przeznaczyć więcej środków dla osób mniej zamożnych.  Dotacja do wymiany pieca może sięgnąć nawet do 37 tys. złotych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl