Premier: Działania rządu prowadzą do podniesienia bezpieczeństwa Polaków

Nasze żmudne codzienne działania prowadzą do podniesienia bezpieczeństwa wewnętrznego, ale również do poczucia bezpieczeństwa Polaków – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Podziękował funkcjonariuszom za sprawne działania w walce z przestępczością.

Premier Morawiecki podkreślił na konferencji prasowej, że jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości jest bezpieczeństwo „w wielu wymiarach”.

„Niezwykle się cieszę, że nasze żmudne codzienne działania prowadzą do podniesienia bezpieczeństwa wewnętrznego, do bezpieczeństwa Polaków, ale również do poczucia tego bezpieczeństwa” – powiedział premier.

Powołując się na badania, powiedział, że blisko 90 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim kraju.

„Odwróciliśmy politykę naszych poprzedników zwijania bezpieczeństwa. Tutaj takim symbolem jest zamykanie placówek policyjnych z ponad 800 placówek, blisko połowa została zamknięta w czasach rządu PO-PSL” – powiedział.

„Pan minister (Joachim) Brudziński, a przed nim minister (Mariusz) Błaszczak odtwarzają te posterunki policji i one są bardzo wyraźnym dowodem państwa w terenie, zapewniania bezpieczeństwa naszym obywatelom” – podkreślił premier.

Jak dodał, służby działają sprawnie także na arenie międzynarodowej.

„Dzisiaj też w szczególności spotykamy się, żeby przedstawić rezultaty bardzo skomplikowanej, wielowątkowej akcji, właściwie niejednej, a kilku, która doprowadziła do ogromnego sukcesu na arenie międzynarodowej i do pozbawienia środków różnych mafii i grup przestępczych” – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim funkcjonariuszom służb mundurowych za „zapewnianie poczucia bezpieczeństwa Polaków”.

PAP/RIRM

drukuj