Śledztwo ws. cywilnego wątku dot. Smoleńska zakończone

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zakończyła śledztwo ws. cywilnego wątku dotyczącego organizacji lotów do Smoleńska. Prokuratura nie ujawnia wyników śledztwa.

Mecenas Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik części rodzin, spodziewa się dwóch możliwych werdyktów.

– Jeden, to umorzenie tego śledztwa po raz trzeci, a drugi, to możliwość oświadczenia opinii publicznej, że jednak prokuratura zmienia zdanie i np. postanowiła stawiać zarzuty i kierować akt oskarżenia do sądu. Oczywiście to drugie jest tylko hipotetyczne, bo nic nie wiadomo na temat tego, żeby te zarzuty miały być postawione. Myślę natomiast, że przed godziną 13:00, przed zapowiedzianą konferencją prasową pani prokurator Renaty Mazur, wszelkie wypowiedzi w tej sprawie są przedwczesne – komentuje mecenas.

Poseł Stanisław Piotrowicz, wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, przypomina wystąpienie prokuratora, w którym stwierdzono, że w skandaliczny sposób zaniedbano obowiązki.

Z całą mocą chcę podkreślić, że za organizację lotu odpowiadają służby podległe rządowi. W szczególności odpowiedzialny za to był szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odpowiedzialne za to były też służby podległe ministrowi obrony narodowej i ministrowi spraw wewnętrznych. Nigdy – co insynuują często inne media – nie ponosiła za to odpowiedzialności Kancelaria prezydenta, jako, że Kancelaria w ogóle takimi służbami nie dysponuje – wyjaśnia polityk. 

Prokuratura badała organizację lotów do Smoleńska z 7 i 10 kwietnia 2010 roku.

Lot z 10 kwietnia zakończył się tragicznie – przy lądowaniu samolot rozbił się. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl