Bestialsko pobity kapłan z Barwic w stanie krytycznym

Ks. Krzysztof  Ziemnicki, ciężko pobity kapłan z Barwic, wciąż walczy o życie. Jego stan jest krytyczny.

Poszkodowany obecnie przebywa na OIOM-ie, gdzie utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Z informacji przekazanych przez Cezarego Sołowija, rzecznika koszalińskiego szpitala, wiadomo też, że do tej pory zrobiono już wszystko, co było możliwe, aby pomóc księdzu.

Tymczasem wierni z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej nie ustają w modlitwie w intencji napadniętego kapłana. Wczoraj w kościele św. Stefana w Barwicach uczestniczyli oni w adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii.

Do napaści na 65-letniego proboszcza parafii pw. św. Stefana w Barwicach doszło w poniedziałek wieczorem. Kapłan z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Szczecinku, a później na neurochirurgię w Koszalinie, gdzie przeszedł operację. Policja nadal szuka sprawców napadu.

Ks. Krzysztof Ziemnicki jest proboszczem w Barwicach od roku 1999.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl