Stan pobitego kapłana bardzo ciężki. Diecezja prosi o modlitwę

Stan kapłana pobitego w Barwicach nieopodal Szczecinka jest bardzo ciężki. Ks. Krzysztof Ziemnicki, proboszcz parafii pw. św. Stefana został wczoraj na plebanii pobity do nieprzytomności. Diecezja koszalińsko-kołobrzeska prosi o modlitwę w jego intencji.

Kapłan z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację neurochirurgiczną.

Został przywieziony przez karetkę Pogotowia Ratunkowego w stanie bardzo ciężkim. Natychmiast był operowany na oddziale neurochirurgii. W tej chwili przebywa na oddziale intensywnej terapii pod opieką personelu koszalińskiego szpitala. Jego stan lekarze określają jako bardzo ciężki – informuje Cezary Sołowij, rzecznik szpitala.

Do ataku doszło najprawdopodobniej po wieczornej Mszy św. w barwickim kościele. Proboszcz parafii pw. św. Stefana został uderzony tępym narzędziem.

Na plebanii policja znalazła pusty sejf, co może świadczyć o rabunkowym motywie działania, jednak obecnie funkcjonariusze tego nie przesądzają i zbierają materiał dowodowy – stwierdza podinspektor Jacek Proć z komendy powiatowej policji w Szczecinku.

– Na tę chwilę na miejsce skierowane zostały siły z komendy wojewódzkiej. Pracują eksperci – technicy, którzy zbierają materiał dowodowy, pracują policjanci komendy powiatowej. Cały czas na miejscu zdarzenia jest komendant powiatowy, który nadzoruje pracę wszystkich policjantów i sprawdzane są wszystkie wątki. Trwają intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze. Mam nadzieję, że w najbliższym okresie czasu sprawca lub sprawcy zostaną zatrzymani. Na tę chwilę muszę powiedzieć, że jeszcze nie uzyskaliśmy konkretnych informacji. Nie zebraliśmy jeszcze takiego materiału, który pozwoliłby nam na jednoznaczne stwierdzenie, kto dokonał tego bestialskiego czynu – mówi podinspektor Jacek Proć.

W kościele parafialnym w Barwicach trwa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji  księdza proboszcza; o godz. 18.00 sprawowana będzie także Msza święta.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl