Modlitwa w intencji zmarłego księdza z Barwic

Msza św. przy trumnie śp. ks. Krzysztofa Ziemnickiego zostanie odprawiona dziś o godz. 16.00 w kościele pw. Św. Stefana w Barwicach. Pobity przez złodziei kapłan zmarł w sobotę w szpitalu.

Do bandyckiego napadu na parafię i pobicia kapłana doszło w listopadzie ubiegłego roku. Złodzieje  ukradli pieniądze przeznaczone na budowę hospicjum.

– Ksiądz przez rok przebywał w szpitalu rehabilitacyjnym w Białogardzie. Niestety zmarł. Przypomnę, że było to brutalne pobicie związane z napadem rabunkowym na plebanię w Barwicach. Po Mszy św., wracając na plebanię, zastał tam sprawców. Do dzisiaj tak naprawdę nie wiadomo kto to był i jakie kierowały nimi motywy poza rabunkiem. Napadli na księdza i potraktowali go w tak brutalny sposób, że właściwie już nigdy nie odzyskał przytomności – mówi ks. dr Wojciech Parfianowicz, rzecznik kurii koszalińsko – kołobrzeskiej.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl