fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium rozpoczyna się modlitwa w intencji ochrony życia nienarodzonych

W sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpocznie się dziś modlitwa w intencji ochrony życia nienarodzonych. To odpowiedź na przyjętą przez Parlament Europejski rezolucję, która uznaje tzw. aborcję za rzekome prawo człowieka.

Europarlament wezwał kraje członkowskie do zapewnienia powszechnego dostępu do procederu zabijania nienarodzonych dzieci. Dlatego tak ważna jest modlitwa w intencji dzieci poczętych.

W ramach inicjatywy podjętej przez toruńskie sanktuarium każdego dnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św., podczas której wierni będą przepraszać Boga za grzechy przeciwko życiu.

Po Eucharystii w świątyni będzie odśpiewana litania do Najświętszej Krwi Chrystusa – poinformował kustosz Sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Jezus przelewa krew na drzewie krzyża z miłości do każdego człowieka, bo chce, aby człowiek żył z Nim. Chcemy więc przebłagać Chrystusa, bo tyle krwi upłynęło w ciągu wieków, a wciąż mordowane jest życie. Tzw. aborcja jest bardzo rozszerzona na całym świecie. Stąd inicjatywa proszenia Boga o to, by ludzie się opamiętali i powrócili na drogę cywilizacji życia – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Akcja modlitewna w sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II potrwa do końca lipca. O. Andrzej Laskosz CSsR zachęca, aby w inicjatywę włączyli się też wierni, którzy z różnych powodów nie będą mogli w tym czasie osobiście nawiedzić świątyni.

RIRM

drukuj