fot. pixabay.com

Rusza nabór wniosków o wyprawkę szkolną „Dobry start” – w tym roku wyłącznie online

1 lipca br. ruszył nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. To świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. „W tym roku wnioski złożymy wyłącznie online” – przypomina Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

„Wakacje dopiero się zaczęły i mało kto myśli o powrocie do szkoły we wrześniu, ale przypominam, że już dzisiaj rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu +Dobry start+. To świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka” – podkreśla szefowa MRiPS.

Przypomina, że w tym roku wnioski złożymy wyłącznie online. W tym celu możemy skorzystać z bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS.

„To szybka i bezpieczna droga. Obsługą całego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – wskazuje minister.

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada br.

„Nie warto jednak zwlekać – im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto” – dodaje min. Marlena Maląg.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

„Dobry start” to 300 zł rocznie na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. W 2020 r. wsparciem z programu objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl