fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium zainaugurowano modlitwę w intencji parlamentarzystów

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zainaugurowano dziś modlitwę w intencji posłów i senatorów.

W Sejmie zasiada 460 posłów, w Senacie – 100 senatorów. Wśród nich są osoby wierzące i niewierzące, a nawet te walczące z Kościołem. To ludzie, którzy decydują o losach naszej Ojczyzny. Dlatego o. Andrzej Laskosz CSsR – kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji  i św. Jana Pawła II – zachęca, by włączyć się we wspólną akcję i każdego dnia modlić się dowolną modlitwą za jednego losowo wybranego posła bądź senatora.

– Może to będzie człowiek z SLD, może to będzie człowiek z PiS-u, a może to będzie z PSL-u. To jest nauka wspólna, że trzeba omadlać wszystkich ludzi. Janowi Pawłowi II siostry przynosiły konkretne imiona, nazwiska i on się modlił za konkretną osobę na swoim klęczniku. Dlatego was zachęcam – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR.   

Aby włączyć się w modlitewną akcję, wystarczy zadzwonić pod numer 693-168-247. To nie pierwsza tego rodzaju modlitewna inicjatywa w toruńskim sanktuarium. 20 tys. osób wcześniej modliło się w intencji wyborów parlamentarnych.

 

TV Trwam News

drukuj