fot. o. Dariusz Drążek CSsR

Do toruńskiego sanktuarium zostały wniesione relikwie św. Judy Tadeusza i bł. Carlo Acutisa

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostały wniesione relikwie świętego Judy Tadeusza i błogosławionego Carlo Acutisa.

W październiku tego roku w Asyżu odbyła się beatyfikacja Carlo Acutisa. To właśnie ten młody Włoch zasłynął z prowadzenia stron internetowych poświęconych Cudom Eucharystycznym. Całe młode życie koncentrował wokół Eucharystii. Zmarł przedwcześnie, na białaczkę, w wieku 15 lat.

Bł. Carlo Acutis dołączył do świętych. Może stać się szczególnym przyjacielem dla młodych. Od dawna wierni na całym świecie modlą się z kolei za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza, apostoła, męczennika; tego, który znał Jezusa, widział Jego cuda, słuchał Jego słów.

Dziś relikwie bł. Carlo Acutisa i św. Judy Tadeusza, zostały wniesione do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– To, co św. apostoł przeżywał w rzeczywistości, słuchając Mistrza, będąc świadkiem cudów, które On dokonywał, bł. Carlo przeżywał w sercu. Przeżywał rzeczywistą obecność Chrystusa. To dlatego tak chętnie znajdował czas na modlitwę, aby porozmawiać ze swoim Przyjacielem Jezusem – podkreślił o. Azariasz Jacek Hess.

To dlatego chciał z Jezusem realizować całe swoje życie. To jedna z myśli, jakie pozostawił – wskazywał w homilii o. Azariasz Jacek Hess.

Carlo Acutis ofiarował swoje życie za Ojca Świętego i Kościół. Został pochowany w Asyżu. To tam miała miejsce jego beatyfikacja.

TV Trwam News

drukuj